Greičiausiai bent kartą per gyvenimą reikia imti paskolą. Nesvarbu, ar perkate automobilį ar namą, pradedate verslą, refinansuojate skolas, susiduriate su netikėtomis išlaidomis ar mokate už mokslą, gydymą ar atostogas. Gyvenime yra situacijų, kai jums reikės daugiau pinigų pirkiniui ar sąskaitai, nei turite santaupų banko sąskaitoje.
Vartojimo paskola, greitasis kreditas yra ko ne vienintelis pasirinkimas prireikus pinigų. Kredito kortelės pas mus nėra itin populiarios kai kitose Vakarų Šalyse, o skolintis iš giminių taip pat nepopuliaru, nes tai parodo finansinę situaciją, t.y. pinigų stygių.
Renkantis paskolą svarbu nepermokėti, todėl paskolos skaičiuoklė padės nustatyti, ar paskola, kurią svarstote imti, yra geromis sąlygomis, ne perbrangi ir jums tinka.
Naudokite paskolos skaičiuoklę, kad patikrintumėte bet kokią paskolą, kurią svarstote. Pakeisdami skaičiuoklėje paskolos sumą, paskolos terminą ir palūkanų normą, galite suprasti galimas bendras išlaidas. Pamatysite, kad ilgėjant paskolos terminui jūsų mėnesinės paskolos gražinimo įmokos mažėja, tačiau bendra paskolos kaina (visa sumokėta suma) didėja. Būtinai apsvarstykite visus administravimo bei kitus mokesčius, kurie gali būti taikomi renkantis vartojimo kreditą, paskolą su vekselių ar užstatu.
Į paskolos skaičiuoklę galite pažiūrėti ir iš kitos pusės. Sužinokite, kiek galite sau leisti pasiskolinti, atsižvelgdami į mėnesinę įmoką, kurią galite sau leisti mokėti. Šioje vietoje taip pat atsiminkite, jog pagal atsakingo skolinimo nuostatus, mėnesinė paskolos gražinimo įmoka kartu su kitais finansiniais įsipareigojimais negali viršyti 40 proc. mėnesinių pajamų.
Kas turi įtakos paskolos palūkanų normai?
Žvelgdami į paskolos skaičiuoklę ir truputį pažaidę su skaičiais pastebėsite, jog palūkanų norma gali skirtis. Kodėl ir kas tam daro įtaką? Pirma, palūkanų normos nustatomos atsižvelgiant į bendrą palūkanų normų aplinką ekonomikoje, kurią nustato arba rekomenduoja centrinis bankas. Be to, svarbi paskolos trukmė, o ilgesnėms paskoloms yra taikomos didesnės palūkanos. Jūsų kredito reitingas taip pat yra svarbus, nes rizikingesni skolininkai gaus pasiūlymus su didesnėmis palūkanomis.
Kaip išsirinkti kreditorių?
Lietuvoje veikia kelios dešimtys kreditorių. Visų net neįmanoma prisiminti. Vieni labiau specializuojasi teikdami didesnes paskolų sumas, kiti mini kreditus, treti trumpalaikes paskolas, ketvirti ilgalaikes. Visi jie tam tikroms auditorijoms, t.y. pagal kredito sumą ir gražinimo terminą teikia geresnes sąlygas nei kitiems. Būtent šią informaciją svarbu rasti ir suprasti, kuris kreditorius specializuojasi ir gali pasiūlyti geriausią paskolą jūsų atveju.
Šią užduotį padeda atlikti paskolų palyginimo portalai. Kaip ir paskolos skaičiuoklės, kurios padeda susigaudyti skaičiuose, taip ir paskolų palyginimo portalai padeda susigaudyti tarp kreditorių pasiūlymų.
Kokie kriterijai svarbiausi sprendžiant išduoti paskolą?
Sprendimą išduoti paskolą ir kokiomis sąlygomis ją išduoti, priima kreditoriai. Procesai dažniausiai automatizuoti, yra atsižvelgiama į standartinę informaciją ir kriterijus. Norint gauti paskolą, turite atitikti šiuo kriterijus:
- LR pilietis arba turintis leidimą nuolat gyventi Lietuvoje;
- Pilnametis;
- Turintis nuolatinį darbą ir paskutinėje darbovietėje išdirbęs bent 4-6 mėn;
- Gaunantis reguliarias pajamas ir pajamų suma atitinka 40 proc taisyklę.
Nuolatinės pajamos yra svarbus kriterijus ir šioje vietoje dar kartą galima plačiau paminėti 40 proc. taisyklę. Pagal atsakingo skolinimo principus, mėnesinė paskolos įmoka negali viršyti 40 proc. pajamų. Taigi, nesvarbu ką rodo paskolos skaičiuoklė, ką galite sumokėti jūs, viskas atsiremia į oficialias pajamas ir kreditoriaus vertinimą galėsite gražinti paskolą. Žinoma, esant išskirtinėms sąlygoms, laikomasi protingumo principo, tačiau pačioje pradžioje susidursite būtent su šiais kriterijais.
Komentuoti