„Mokesčių nepriemoką galima sužinoti ir mokesčius sumokėti prisijungus prie Mano VMI. Mokesčių mokėtojai, kurie susiduria su laikinais finansiniais sunkumais ir negali laiku sumokėti mokesčių, visais atvejais gali kreiptis su prašymu sudaryti MPS įprastomis sąlygomis“, – sako VMI Nepriemokų administravimo departamento vyresnioji patarėja Džiuginta Balčiūnienė, primindama, kad prašymą ir kitus dokumentus, susijusius su mokestinės nepriemokos sumokėjimo atidėjimu arba išdėstymu, galima pateikti taip pat per Mano VMI (Paslaugos -> Užsakyti paslaugą -> Mokesčių apskaita ir mokėjimai -> Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas -> Mokestinės paskolos sutarties sudarymas).
„Laiku nesumokėjus turimos mokestinės nepriemokos, taip pat nesikreipus dėl MPS sudarymo su palūkanomis, po spalio 31 d. bus pradėti skaičiuoti delspinigiai bei pradėtos taikyti Mokesčių administravimo įstatyme numatytos priverstinio išieškojimo priemonės: išieškojimas iš sąskaitų, o nepavykus išieškoti, išieškojimas bus perduodamas antstoliui. Atkreipiame dėmesį, kad įmokas sumokant bendru kodu 1001, pirmiausia bus įskaitomos anksčiausiai pagal mokėjimo terminą susidariusios nepriemokos“, – sako Džiuginta Balčiūnienė.
Šiuo metu mokesčių nepriemoką, kuriai taikomos pagalbos priemonės, turi 34,3 tūkst. mokesčių mokėtojų, iš jų apie 17,2 tūkst. įmonių ir 17,1 tūkst. gyventojų, vykdančių veiklą. Įmonių nepriemoka sudaro 573,4 mln. Eur, individualią veiklą vykdančių gyventojų – 13,3 mln. Eur. Bendra nepriemoka yra 586,7 mln. Eur. Iš šios sumos dėl 521 mln. Eur mokesčių mokėtojai jau sudarė MPS sutartis be palūkanų.
VMI taip pat primena, kad nuo š. m. rugsėjo 1 d. susidarantys mokėtini mokesčiai mokami įprasta mokesčių įstatymų numatyta tvarka.
Konsultacijas MPS sudarymo bei kitais mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.
Komentuoti