Vienas geriausių chirurgų, kurie atlieka tokias operacijas, yra Nerijus Kaselis. Su juo ir kalbamės apie galimybes.
Mitai – gana dažni
Skrandžio mažinimo operacija, nors jau nebėra inovacija, tačiau labai dažnai apipinta mitais, kurie trukdo suprasti, kad tai yra gera galimybė pakeisti savo gyvenimą. Gana dažnas mitas, kad po operacijos žmogaus mityba visiškai pasikeis. Tačiau tai nėra tiesa.
Chirurgas Nerijus Kaselis teigia, jog: „Taip, kelios pirmos savaitės po operacijos bus kitokios. Ir tai yra natūralu. Juk tai yra operacija, tad reikia skrandį paruošti naujam gyvenimui, naujam maistui. Tačiau paskui tie pokyčiai bus maži, beveik nepastebimi ir labiausiai atsispindės maisto kiekiuose“.
Svarbiausia, kad po operacijos ir toliau galėsite valgyti kietą maistą, mėsą, keptą maistą, užkandžius. Tik kiekiai bus mažesni, kadangi kur kas greičiau pajausite sotumo jausmą.
Svoris kris, žmogus bus sotus ir laimingas, tad toks KMI gerinimo būdas tikrai yra puikus.
Operacija padeda lengviau numesti svorio
Pirmiausia reikia suprasti tai, kad operacija nepadės Jums numesti svorio be jokio vargo, tiksliau, be jokio žmogaus indėlio. Būtų gerai, kad viskas būtų taip paprasta. Tačiau džiugu, kad šiuo metu yra daug metodų, kurie gali patį metimo procesą padaryti kur kas paprastesniu.
„Mes operuojame skrandį, tačiau ne žmogaus galvą, tad jis pats pirmiausia turi nuspręsti – ar svorio metimas yra jo siekis. Sumažintas skrandžio tūris padeda kur kas greičiau pajusti sotumo jausmą, tad valgoma mažiau, svoris krenta, jokio alkio, kuris dažniausiai ir apsunkina žmogaus mintis. Tačiau nereikia tikėtis, kad po operacijos bus galima valgyti dideliais kiekiais ir nuo to svoris mažės“,- pasakoja chirurgas Nerijus.
Pirmiausia reikia pačiam nuspręsti – ar šis žingsnis Jums reikalingas. Jis keičia žmonių gyvenimus, tad reikia susivokti, kad po jo – gyvenimas bus kitoks. Dedant pastangas, žinoma, tik geresnis.
Svarbiausia yra išdrįsti
Kadangi Vakarų medicinoje skrandžio mažinimo operacijos jau yra gana seniai atliekamos ir tikrai labai daug žmonių džiaugiasi nauju gyvenimu – belieka laukti, kol jos sulauks daugiau dėmesio ir Lietuvoje.
Chirurgas džiaugiasi, kad vis daugiau lietuvių ateina pasitarti dėl pačios operacijos, galiausiai, klausia, nes tai yra pirmas žingsnis link savęs keitimo. Svarbiausia atsiminti, kad pačios operacijos galimos tokiu atveju, kai KMI yra didesnis nei 35, o jeigu žmogus turi gretutinių ligų – dažnai daroma ir su KMI 30, tačiau pirmiausia, žinoma, atliekami nuodugni tyrimai, kurie padeda geriau pažinti pacientą bei įvertinti – ar tokia galimybė jam reikalinga apskritai.
Komentuoti