Kitos priemonės tvarka apims kompensacijas neregistruojamo transporto būdams – paspirtukams ir dviračiams, viešojo transporto bilietams ir dalijimosi paslaugoms. Tokių neregistruojamų transporto priemonių ir judumo būdų tvarkos aprašo projektą Aplinkos ministerija paskelbs šį mėnesį. Šiai priemonei iš Klimato kaitos programos numatyta 6 mln. eurų.
Pirmadienį Aplinkos ministerija jau paskelbė, kad 1000 eurų kompensacija už sunaikintą taršų automobilį numatoma ir įsigyjant elektromobilį – priemonei numatyta 5 mln. eurų.
Kompensacijos už sunaikintą taršų automobilį įsigyjant mažataršį automobilį, elektrinį motociklą arba elektrinį motorolerį bus skiriamos pagal Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų fiziniams asmenims mažiau taršių judumo priemonių įsigijimui skatinimo tvarką. Su Tvarkos aprašo projektu galima susipažinti Teisės aktų informacinėje sistemoje ir iki balandžio 27 d. teikti pastabas ir pasiūlymus.
Numatoma, kad gyventojas galės gauti 1000 eurų kompensacinę išmoką, jeigu atitiks nustatytus reikalavimus. Reikia sunaikinti savo M1 klasės transporto priemonę, ją išregistruoti iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro ir įsigyti mažiau taršų automobilį arba elektrinį motociklą ar elektrinį motorolerį.
Kvietimą teikti paraiškas šioms kompensacijoms skelbs Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Norintieji gauti išmokas prašymą turės pateikti elektroniniu būdu – per APVA informacinę sistemą APVIS.
Pernai tokioms kompensacinėms išmokoms iš Klimato kaitos programos buvo skirta 5 mln. eurų. Gyventojai įsigijo 2535 mažiau taršius automobilius, iš jų 968 – nauji.
Iš šių metų Klimato kaitos programos 161,6 mln. eurų sąmatos net 57 mln. eurų numatyta gyventojų ir įmonių tvaraus transporto ir judumo būdams subsidijuoti.
Komentuoti