2020-01-18, šeštadienis, 14:48.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 08:29, leidžiasi 16:26, dienos ilgumas 7:57.

VSAT pareigūnai išaiškino nelegalų tadžikų patekimo į Lietuvą kanalą

2017-08-21, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
VSAT pareigūnai išaiškino nelegalų tadžikų patekimo į Lietuvą kanalą

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai išaiškino neteisėtą Tadžikistano piliečių patekimo į Lietuvą schemą. Nustatyta, kad migrantų gabenimą organizavę bei vykdę asmenys taip pat klastojo atvykstančių užsieniečių dokumentus.

 

Informacijos apie galimai nusikalstamą veiką VSAT Pagėgių rinktinės kriminalistai gavo dar šių metų pradžioje. Imtasi ilgalaikio ir itin sudėtingo tyrimo, kurio metu atlikus daugybę žvalgybos veiksmų sėkmingai išaiškinti ne tik nusikalstamos schemos vykdytojai, tačiau ir organizatoriai.

 

Trečiadienį, jau turėdami pakankamai žinių apie neteisėtu žmonių gabenimu užsiimančius asmenis, pasieniečiai ėmėsi jų sulaikymo.

 

Marijampolėje Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnams, kuriems talkino kolegos iš Specialiosios paskirties komandos ir Bardinų užkardos, įkliuvo trys tadžikai – 32-ejų vyras bei 18 ir 45 metų moterys.

 

Paaiškėjo, kad moterų pasuose buvo įklijuotos, manoma, suklastotos Prancūzijos vizos. Turimais duomenimis, kartu sulaikytas vyras rūpinosi neteisėtu moterų gabenimu bei apgyvendinimu Lietuvoje.

 

Tą pačią dieną Marijampolėje VSAT pareigūnai sulaikė 28 metų Tadžikistano pilietį, kuris, įtariama, yra pagrindinis neteisėtos veikos organizatorius.

 

Pasieniečiai, tikrindami abiejų minėtų vyrų gyvenamąsias vietas Marijampolėje, nustatė dar du tadžikus.

 

55-erių vyro pase buvo galimai suklastoti atvykimo ir išvykimo per valstybės sieną spaudai. Šiam užsieniečiui dėl dokumentų klastojimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Visi tadžikai uždaryti į areštines.

Tyrimo metu taip pat nustatytas 30 metų Tadžikistano pilietis, kuris leistiną buvimo laiką Lietuvoje viršijo 70 parų. Už tokį pažeidimą jis turės atsakyti administracine tvarka. Užsieniečiui surašytas įpareigojimas per 7 dienas savanoriškai išvykti iš šalies.

 

VSAT Pagėgių rinktinės atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto asmenų gabenimo kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorai.

 

VSAT Pagėgių rinktinės inf.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai