2019-09-23, pirmadienis, 15:15.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 07:06, leidžiasi 19:14, dienos ilgumas 12:7.

Kada laikas atsinaujinti žiemines padangas?

2019-06-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kada laikas atsinaujinti žiemines padangas?

Viena iš populiariausių, o kai kuriose šalyse ir pati populiariausia, automobilių avarijų priežastis yra prastos padangos. Automobilį ir kelią skiria tik jos, todėl tereikia menko praslydimo, kad vairuotojas visiškai prarastų automobilių kontrolę.

 


Žiemą vairavimo sąlygos yra pavojingiausios, todėl žieminės padangos yra kritiškai svarbios ir kiekvienas vairuotojas turėtų žinoti, kada laikas pakeisti senas padangas naujomis.


Kaip įvertinti padangų būklę?
Nieko nenusimanantiems apie automobilių padangas, jų būklės įvertinimas gali pasirodyti sudėtingas. Tačiau tai tikrai galite padaryti savarankiškai ir labai paprastai, namų sąlygomis. Štai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti ir kaip tai padaryti:


● Protektoriaus gylis – Lietuvoje žieminių padangų minimalus protektoriaus gylis yra 3 mm. Kuo gylis mažesnis, tuo labiau rekomenduojama padangas keisti. Gylį išmatuoti galite naudodami liniuotę, monetą arba slankmatį.


● Nusidėvėjimo tolygumas – padangos gali būti nusidėvėjusios netolygiai. Gerai apžiūrėkite protektorių padangos viduryje ir kraštuose, ar visur protektoriaus gylis vienodas. Jeigu, pavyzdžiui, automobilio ratų suvedimas atliktas labai seniai, padangų kraštai gali susidėvėti greičiau nei vidurinė dalis. Netolygiai nusidėvėjusi padanga nėra saugi.


● Amžius – padangų amžius yra vienas svarbiausių kokybės indeksų. Bagažinėje gulinti atsarginio rato padanga gali atrodyti nepriekaištingai net ir po 20 metų, tačiau po tiek laiko ją naudoti labai pavojinga dėl sukietėjusios gumos ir dingusių savybių. Rekomenduojama padangų nebenaudoti, jeigu jos senesnės nei 10 metų. Sužinoti padangų pagaminimo datą paprasta – ant krašto rasite keturis skaičius, iš kurių du pirmieji nurodo savaitės, o likusieji – metų skaičių. Pavyzdžiui, nuotraukoje nurodyta 2014 metų(14), 8 savaitė(08).

Jeigu bent vienas punktas jūsų padangoms netinka, tada jas neabejotinai laikas keisti.


Kokias padangas pirkti?
Kadangi tai jūsų saugumą nulemiančios prekės, jų kokybė labai svarbi. Brangesnės padangos dažniausiai būna patikimesnės ir suteikia geresnes vairavimo savybes. Tačiau ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti naujas, brangias padangas, todėl vairuotojai neretai renkasi restauruotas.


Restauruotos padangos nėra geras sprendimas dėl įvairių priežasčių. Viena pagrindinių yra ta, kad tokios padangos yra praradusios visas gamintojo savybes, nes visas protektorius yra perklijuotas.


Taigi, geriausias pasirinkimas yra įsigyti kad ir ne pačias brangiausias, bet naujas padangas. Apsilankykite parduotuvėje senukai.lt ir pažiūrėkite, kokios žieminės padangos patenkintų jūsų poreikius.

 

Foto: Shutterstock.com
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai