2020-08-11, antradienis, 03:51.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 05:48, leidžiasi 20:57, dienos ilgumas 15:8.

Dviračiais po erelių kraštą 2017

2017-07-18, Vygantas Kilcauskas
Dviračiais po erelių kraštą 2017

   Tęsdama Dubysos regioninio parko įkūrimo 25 – čio paminėjimui skirtų žygių ciklą, Dubysos regioninio parko direkcija š. m. liepos 29 d. (šeštadienį) kviečia dviratininkus į 50 km žygį po vaizdingas ir gamtiniu požiūriu ypač vertingas Raseinių krašto saugomas teritorijas - Blinstrubiškio miško biosferos poligoną ir Jūkainių geomorfologinį draustinį.

 

   Blinstrubiškio miško biosferos poligonas yra viena iš trijų Lietuvos saugomų teritorijų, skirtų didžiausio Lietuvos plėšriojo paukščio JŪRINIO ERELIO apsaugai. Žygio metu keliausime per Blinstrubiškio mišką ir pagrindinę erelių maitinimosi teritoriją – žuvininkystės tvenkinius. Čia stebėsime ne tik jūrinius erelius, bet ir gausybę vandens paukščių, pamokysime juos pažinti. Labiausiai žingeidiems suteiksime žiūronus.

 

   Jūkainių miškas įdomus ir vertingas dėl čia augančių brandžių plačialapių medynų, išraiškingo reljefo. Per miške esančią pelkę miškininkai yra nutiesę pažintinį taką.

 

   Žygeivių laukia smagūs iššūkiai – virš 10 nesudėtingų įkalnių ir nuokalnių, trumpi bekelės ruožai, nuostabi gamta.

              

               


ŽYGIO PROGRAMA


10.00 – 10.30 žygeivių registracija pakelės kavinėje ,,Vėjukai“, esančioje automagistralės Vilnius - Kaunas – Klaipėda 187 km (Vėjukų k., Viduklės sen., Raseinių r. sav.). Važiuojant nuo Kauno kavinė yra dešinėje pusėje.


10.40 – STARTAS


17.00 – FINIŠAS (starto vietoje). Žygio aptarimas ir legendinių Viduklės koldūnų ragavimas (porcijos kaina – apie 3,5 Eur.).


Žygeiviai kviečiami registruotis el. paštu dubysosrp@raseiniai.lt arba telefonu (8 614) 25095.

 

Rekomenduojama į žygio kuprinę įsimesti sumuštinių, gaiviųjų gėrimų. Žygio dalyvio mokestis – 3 Eur (surinktos lėšos bus panaudotos Dubysos regioninio parko tvarkymui ir būsimų pažintinių žygių organizavimui). Saugumu ir dviračių technine būkle turėtų pasirūpinti patys žygeiviai.

Contact form

Šios dienos vardadieniai